Katarzyna Kata-Oleksik

Katarzyna Kata-Oleksik

Bird & Bird

Associate w praktyce prawa pracy kancelarii Bird & Bird.
Doradza klientom od 2015 r. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie zatrudnienia, w szczególności kwestiach dotyczących przejścia zakładu pracy, restrukturyzacji zatrudnienia oraz wprowadzania elastycznych form pracy.
Doradzała przy licznych transakcjach fuzji i przejęć, w tym odbywających się jednocześnie w wielu jurysdykcjach, ujednolicaniu warunków zatrudnienia po przejściu zakładu pracy lub jego części.
Zajmowała się również kompleksowym wdrażaniem zmian do systemów wynagradzania, w tym negocjacjami ze stroną pracowniczą i związkami zawodowymi, wprowadzaniem i zmianą procedur dotyczących postępowań dyscyplinarnych oraz prowadzeniem postępowań wyjaśniających w zakresie podejrzeń występowania zjawisk niepożądanych oraz postępowań mediacyjnych.
Przed dołączeniem do Bird & Bird, zdobywała doświadczenie zawodowe w międzynarodowych kancelariach, a także jako prawniczka in-house.
Klienci cenią Katarzynę w szczególności za to, że rozumie uwarunkowania biznesowe, w których działają. Porady prawne, których udziela uwzględniają ich potrzeby biznesowe.
Pracuje w języku polskim i angielskim.