Justyna Tyc

Justyna Tyc

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

Justyna zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Specjalizuje się w optymalizacji form zatrudnienia, tj. kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników na umowy o pracę lub umowy cywilnoprawne oraz w zakresie ubezpieczeń społecznych (kwalifikacja umów cywilnoprawnych, zasiłki, oskładkowanie benefitów dla pracowników).
Posiada bogate doświadczenie w zastępowaniu przedsiębiorców w sporach sądowych. Zastępuje też przedsiębiorców przed Państwową Inspekcją Pracy w zakresie przeprowadzanych kontroli oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w sprawach dotyczących uzyskania interpretacji przepisów prawa, kontrolach, czy odwołań od decyzji.
Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, zwłaszcza w zakresie zmieniających się przepisów. Występuje jako prelegent w wielu konferencjach poświęconych zagadnieniom prawa pracy.
Jest laureatką tzw. „złotej togi” – tytuł radcy prawnego uzyskała z najlepszym wynikiem w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku.