Już wkrótce...

AGENDA

8:30-9:30
REJESTRACJA

9:30-10:00
NOWE REGULACJE KODEKSU PRACY DOTYCZĄCE UMÓW TERMINOWYCH
Kancelaria Adwokacka dr Andrzej Bigaj
Prelegent: Andrzej Bigaj
Opis prelekcji:
Prelegent przedstawi nowelizację przepisów dotyczących zawierania umów o pracę na czas określony, która weszła w życie w dniu 22.02.2016 r. Nowe przepisy Kodeksu pracy mają istotne znaczenie dla praktyki – zawieranie terminowych umów o pracę jest w Polsce najpopularniejsze spośród wszystkich państw Unii Europejskiej. Przedmiotem wystąpienia będzie analiza nowych regulacji oraz przedstawienie nieznanych dotąd dylematów, przed którymi staną pracodawcy.

10:00-10:30
Eksperci dla ekspertów – pierwsza odsłona Sage Kadry i Płace One Payroll
SAGE
Prelegenci: Aneta Jarczyńska, Cezary Karolczyk
Opis prelekcji:
Symfonia jest marką doskonale znaną i rozpoznawalną w świecie księgowości. Swoją renomę zawdzięcza niezawodności, intuicyjności i prostocie w użytkowaniu. Program został stworzony dla ekspertów przez ekspertów.
W ubiegłym roku firma Sage została uznana za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce. To nie był przypadek. Ten sukces osiągnęliśmy dzięki zmianom w zarządzaniu i całkiem nowym podejściem do innowacyjności i kreatywności naszych pracowników. Skupiliśmy się na talentach rekrutowanych wewnętrznie i z rynku oraz stworzeniu dla nich optymalnych warunków do pracy, atrakcyjnych i racjonalnych wynagrodzeniach adekwatnych do wyników (w tym licznych bonusów pozapłacowych), programom rozwoju kompetencji i ścieżek kariery odpowiadających im potrzebom. W efekcie, dzięki naszym ekspertom możemy więcej niż kiedykolwiek wcześniej. MOC jest w LUDZIACH!
Połączenie bogatego doświadczenia i ścisłej współpracy z ekspertami umożliwiło nam stworzenie Sage Kadry i Płace One Payroll – najbardziej wydajnego programu kadrowo-płacowego na rynku.
Zapraszamy na pierwszą odsłonę nowego produktu, będąca odpowiedzią na wyzwania i potrzeby dzisiejszego rynku kadrowego.

10:30-11:00
#HR #Disruption
HCM Deck
Prelegent: Szymon Janicki
Opis prelekcji:
Na naszych oczach dzieję się rewolucja, start-up’y takie jak Uber czy Airbnb zmieniają świat jaki dotychczas znaliśmy. Rewolucja nie omija nawet tak tradycyjnych branż, jak np. finansowa – domy maklerskie z Wall Street zatrudniają więcej informatyków niż maklerów. To wszystko powoduje, że organizacje muszą szukać sposobu aby działać innowacyjnie i kształtować kulturę organizacyjną, wykorzystującą potencjał młodego pokolenia i nowych technologii.

11:00-11:20
PRZERWA KAWOWA

11:20-11:50
Czym jest talent, jak go odkryć i rozwijać – wyzwania HRowca
Laboratorium Kosmetyczne
Dr Irena Eris
Prelegent: Kamila Kujawska-Krakowiak
Opis prelekcji:
Po co organizacji talent? Jak diagnozować talenty? Czy warto się o nie bić i co robić, gdy są już w firmie? O wyzwaniach HRowca w trudnej batalii o pozyskanie, a także utrzymanie talentów w organizacji, na przykładzie programów realizowanych w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris.

11:50-12:20
Budowanie wizerunku pracodawcy poprzez niestandardowe formy rekrutacji w świetle najnowszych doświadczeń Orbis / Accorhotels Poland
Orbis / Accorhotels Poland
Prelegent: Bartłomiej Szmajdziński

Opis prelekcji:
Obecny rynek pracy to rynek pracownika, a kompetentny i zadowolono pracownik to sukces firmy. Jak przekonać kandydata, że to my jesteśmy firmą, w której warto pracować? Poznaj niestandardowe projekty rekrutacyjne lidera na rynku hotelarskim i zobacz jak pozyskać pracowników przy jednoczesnej redukcji kosztów i optymalizacji efektów.

12:20-12:50
Nowoczesne rozwiązania a budowanie zaangażowania w organizacji na przykładzie doświadczeń Medicover
Medicover
Prelegent: Tomasz Mączka
Opis prelekcji:
Dzisiejsza organizacja stoi przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest angażowanie swoich pracowników i budowanie przyjaznego środowiska pracy. W jaki sposób można wykorzystać do tego technologię? Na to pytanie odpowiemy na bazie doświadczeń i efektów programu Wellbeing prowadzonego w firmie Medicover.

12:50-13:10
PRZERWA KAWOWA

13:10-13:40
Pracodawca online. Jak kreować wizerunek w sieci?
GoldenLine, Credit Agricole
Prelegenci: Małgorzata Wojciekiewicz, Karolina Omazda-Borkowska
credit agricole
Opis prelekcji:
Jednym z głównych wyzwań dla firm na obecnym rynku pracy jest bycie pracodawcą z wyboru i rekrutowanie talentów. Aby to osiągnąć, firmy kładą coraz większy nacisk na budowanie wizerunku pracodawcy, którego kluczowym elementem jest komunikacja z kandydatami w Internecie. To nie tylko miejsce, gdzie potencjalni pracownicy szukają informacji o firmie, ale i przestrzeń do dialogu z kandydatem oraz pokazania osiągnięć firmy oraz jej atmosfery.

W trakcie wystąpienia pokażemy:
– jaki sposób skutecznie budować wizerunek firmy poprzez działania online,
– jak reagować na opinie w siec,
– jak prowadzić wiarygodną komunikację w Internecie,
– jak prowadzić komunikację na firmowych profilach.

13:40-14:10
HR 2.0: technologia sprzymierzeńcem, a nie wrogiem HR
EY Polska
Prelegenci: Małgorzata Fiedorczuk, Michał Grzybowski
Opis prelekcji:
Rozwój technologiczny przynosi coraz więcej różnorodnych możliwości. Czy patrząc z perspektywy zarządzania zasobami ludzkimi będą one szansą czy zagrożeniem? Postępująca digitalizacja procesów biznesowych to trend, w których zespoły HR nie tylko powinny uczestniczyć, ale aktywnie czerpać z niego korzyści dla usprawniania własnych działań. Automatyzacja najprostszych czynności może odciążyć członków zespołu i pozwolić im chociażby na większe zaangażowanie w dialog z pracownikami czy aktywne pełnienie funkcji strategicznego partnera biznesu. Co więcej, technologia może pomóc nawet w zaadresowaniu wyzwań tak typowych dla działów HR, jak efektywne angażowanie pracowników. Czy dział zarządzania zasobami ludzkimi powinien więc ograniczyć się do reaktywnych odpowiedzi na narzucane mu z innych części organizacji zmiany technologiczne? Zdecydowanie nie – już teraz powinien stać się liderem zmiany i w jak największym stopniu z niej skorzystać.

14:10-14:40
Zarządzanie energią własną – klucz do zwiększenia efektywności w firmach. Zmiany w podejściu do czasu pracy
Instytut Joanny Delbar
Prelegent: Joanna Delbar
Opis prelekcji:
Ludzki organizm działa identycznie jak bateria do telefonu. Eksploatowany cały dzień wyczerpuje się i w którymś momencie wysyła informację: mam już tylko 2% zasilania. Najczęściej jednak nie zauważamy tych zaledwie 2% i przeciągamy eksploatację. Efekt? Budzimy się zmęczeni, a wcześniej nie możemy zasnąć. Mamy trudności ze wstaniem, w ciągu dnia jesteśmy nieobecni, senni, ociężali… nie chce nam się pracować, wykonanie jednej rzeczy zajmuje kilka godzin, gdzieś ucieka koncentracja, skupienie…. zaczynamy mieć wątpliwości, czy to co robimy ma sens, czy w ogóle życie ma sens… Polska to już jeden z niewielu krajów w Europie, w których pracuje się po 50, 60 godzin w tygodniu. Żeby zrealizować zadania skracamy czas odpoczynku do minimum, byle jak jemy, byle jak śpimy. Efektem są ogromne rotacje pracowników i spadek efektywności.
Energia to słowo, które zapamiętaliśmy z fizyki i rzadko łączymy je z codziennym życiem. A jednak to ona właśnie powoduje, że od rana zapalamy się jak stuwatowa żarówka i cały dzień utrzymujemy tę samą jasność. Nie ma zmęczenia, nie ma senności. Jakie są aktualne osiągnięcia nauki w zarządzaniu energią ludzką i jak skrócony czas pracy wpływa na efektywność pracowników? Ile przerw i jak długich powinniśmy robić w pracy? Dlaczego odpoczywamy tylko poprzez robienie czegoś kompletnie innego?

14:40
LOSOWANIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

SPONSORZY
 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
 PATRONI MEDIALNI
 
FUNDATORZY NAGRÓD
ORGANIZATOR

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress